ZDRAVÉ RECEPTY OD DANČI

Přináším vám další rozhovor s cvičitelkou Dančou Hájkovou, která vám může přinést mnoho inspirací do zdravého životního stylu.

Danu Hájkovou jsem poznala tak, že mě sama oslovila s nabídkou spolupráce, jelikož máme stejné téma cvičení a zdravý životní styl. Radíme lidem jak správně cvičit a stravovat se tak, aby se cítili dobře. Její tvorba je mi sympatická a protože máme stejné názory, neváhala jsem. Ráda bych vám Danču v krátkém rozhovoru představila.

Můžeš o sobě, Dančo, říci pár vět na úvod?

Ráda něco o sobě povím, ale když tak mne včas zastav :-). Jsem úplně obyčejná holka, která jakožto hyperaktivní dítě vyrůstala ruku v ruce s nejrůznějšími sportovními disciplínami. Když se mi zhroutil po maturitě můj fyzioterapeutický sen, protože jsem se nedostala na vysokou a Evropská unie mi zavřela tento úžasný obor na vyšší zdrávce, tak jsem se potloukala v různých zaměstnáních, ale osud mi byl hodně nakloněn a přeci jen mne dovedl k trenérskému kurzu. Sen se začal plnit, hodiny v mém vlastním fitku také a jako třešínku na dortu mi můj manžel Luky pomohl vytvořit veškeré internetové dění. Můj cíl je, aby každý, kdo chce, dokázal upravit svou postavu k obrazu svému. A hlavně, aby všichni mohli zjistit, že to vůbec není těžké, že to nemusí stát tisíce peněz a že se u hubnutí mohou i cítit skvěle a zdravě :-).

Jak dlouho Ti funguje web, pro koho je hlavně určen, kde bereš inspiraci na články?

Můj web DancaHajkova funguje něco kolem tří let. Již před tím jsem začala prodávat mou příručku NEchci chybovat a jako poslední se mi rozjely online tréninky na DancaVideo. Všechny tyto weby směřuji především k ženám, ale sama jsem překvapená, kolik mužů se mnou cvičí a jsou se mnou v kontaktu. Takže na mých webech najde informace každý, kdo chce. Na věku nezáleží už vůbec. Jeden email řeším nadváhu s 12ti letou holčinou a na to mi napíše 75 letá paní, že jí při cvičení už přeci jen bolí kolena, tak jestli může hopsání vynechat :-).
No a co se inspirace týká, tak nejde o nic jiného, než reakce na dotazy, kterými mě denně lidičky bombardují. Když už se mi třetí človíček zeptá na tu samou otázku, hleďme, asi bylo dobré o tom napsat článek :-).

Tvůj blog je nevyčerpatelná studnice informací o jídle, jídelníčcích, potravinách, superpotravinách a Tvého zdravého, selského pohledu na ně. Líbí se mi Tvé zdravé recepty. Zajímá mě, jestli si je sama vymýšlíš a když je uvaříš, jestli je i sama fotíš?

Recepty jsou zase jednou z věcí, které hlavně ženy stále snad více vyžadují. Původně jsem je nechtěla vůbec dělat, protože na internetu, ať klikneš, kam klikneš, tak jsou receptů stovky. Nicméně mé klientky a fanynky chtěly dnes a denně informace o tom, jak já se konkrétně stravuji a co mi chutná atd… Takže nešlo jinak, než se začít o své dobroty dělit. A jak recepty vznikají, to je různé. Samozřejmě se inspiruji z internetu a googlím. Většinou si ale recept stejně ve finále pozměním podle toho, co třeba zrovna doma mám nebo nemám a udělám si to po svém. Všechny recepty, které na webu mám, jsou samozřejmě vyzkoušené, některé jsem i přímo sama vymyslela většinou ze zoufalství, když doma byla prázdná spíž a do obchodu daleko. Snažím se je i sama nafotit, bohužel někdy ta možnost focení není nebo na to regulérně zapomenu a pak s prázdným talířem fňukám, jak jsem „šikovná“ a tak sáhnu i do nějaké té fotobanky a najdu obrázek, který je tomu nejvíce podobný.

Pročetla jsem Tvůj web pozorně a zaujal mě článek Rady, jak o Vánocích hubnout, to už je sice teď pasé, ale je tady nový rok a mnoho lidí bude asi řešit opět hubnutí, své zdraví, které je vždy spjato se zdravým životním stylem. Máš svých pár tipů, jak na to?

Jak se dostat do formy, zhubnout nebo vyrýsovat…na to už padla odpovědí spousta a já se, pro někoho bohužel, budu jen opakovat. Nejdůležitější je vyvážit denní příjem a výdej. Když se budu hýbat málo nebo vůbec, musím tomu radikálně změnit jídelníček. Čím více pohybu, tím více hříchů si mohu dopřát. To jde ruku v ruce a jiná cesta dle mého není. Další nedílnou součástí zdravého těla je i zdravý duch. Takže, jak nám začne haprovat psychika a dostaneme se do stresu, tak nám nepomůže ani jídelníček, ani pohyb. Vždycky je důležité na sobě pracovat i po psychické stránce není vůbec nic špatného vyhledat lidičky, kteří se tímto „problémem“ zabývají a rádi nám pomohou, jak z toho začarovaného kruhu stresu vyskočit ven. Sama si procházím nejrůznějšími „terapiemi“ již 9 let a jsem za všechny tyto zkušenosti nesmírně vděčná.

Líbí se mi i Tvé psychologické motivační články (Proč tloustnu díky své obětavosti) a také psycho-orientační rozcestník, který ukazuje jak na sobě pracovat, protože Tvé krédo je, že vše začíná v hlavě…Proč někteří lidé chtějí cvičit, jíst zdravě, zhubnout, ale nejde jim to?

No a tuto otázku už jsem částečně zodpověděla. Proč když se někdo snaží, vše dodržuje, maká na sobě jak blázen a živí se jen samými klíčky a zrním…proč zrovna jemu to nejde? Jedna z důležitých věcí, které je potřeba si uvědomit, že méně je někdy více. Čím více se kolikrát snažíme, tím hůře nám to jde. Je potřeba se od všeho tak jako odlehčit, cvičit s radostí, užívat si přípravu svého jídla a těšit se na něj. A ne, že půjdu vynervovaná na trénink, kde málem umřu, pak do sebe s nechutí hodím ten pohankovej blaf a ještě jsem naštvaná, že jsem měla asi cvičit víc a tu kostičku čokolády před spaním bych nejraději vyzvracela, protože zrovna kvůli ní budu mít určitě velkou celulitidu. Takhle to prostě nejde a nikdy nepůjde! Chce to začít se vším pomalu, najít si cvičení, které mne bude bavit a jídlo jíst jen takové, co mi chutná a cítím se po něm dobře.

Píšeš články, natáčíš videa, prostě tvoříš. Jak zvládáš technickou stránku webu? Děláš si to sama nebo Ti někdo pomáhá?

Technická stránka je samozřejmě oříšek. Vše, co mám, tak umím a většinou i musím „obsluhovat“ sama. Proto jsou i některé zpětné vazby, alias povolování členství či tvoření tréninkových plánů, trošku opožděné. Dělám to vše ručně. Ale se vším mi pomáhá můj manžel Luky, který je nejhlavnější technickou podporou, fotografem, kameramanem, osvětlovačem, střihačem a ajťákem zároveň :-). No a hlavně psychickou podporou, která je pro mne asi to nejdůležitější :-).
Děkuji Danče za odpovědi, přeji hodně úspěchů a vám, milí čtenáři, velkou dávku inspirace při brouzdání webem ZDE . Další odkaz najdete pod mým blogem na dolní liště.
katka_dobesova@post.cz
Jsem cvičitelka, trenérka, výživová poradkyně, která miluje zelené potraviny. Radím lidem, jak správně cvičit a jíst, aby se cítili dobře tak jako já. Protože radím lidem to, co žiju. Můj příběh si přečtěte zde >> Jsem autorkou e-booku Sám sobě výživovým poradcem snadno a rychleOdkaz na něj zde zde >>
Komentáře