POHÁDKA O LÍNÉM ZADKU

POHÁDKA O LÍNÉM ZADKU

Byl jednou jeden velký zadek, který měl dvě velké, měkké půlky. A ten zadek byl tuze líný. Kde se dalo, jenom seděl a kynul. Tenhle zadek patřil paní v nejlepších letech Marcele. Paní Marcela s ním ale nebyla spokojená. Ona vlastně nebyla spokojená se žádnou částí svého těla. Hrozně jí to štvalo, a tak se jednoho krásného dne rozhodla, že s tím něco udělá, a povídá: „Nožičky, ručičky, prdelko, budete se hýbat.“ A Marcela začala pravidelně cvičit.

To se ale nohám, rukám ani hýždím nelíbilo. Nelíbilo se to vlastně celému tělu, a tak druhý den bolelo. Bylo namožené tak, že se Marcela na svůj bolavý zadek sotva posadila, a když už se posadila, tak zas bolestí nemohla vstát. Marcela to však nevzdala. Za pár dní, jen co se tělo trochu vzpamatovalo, už zas byla v tělocvičně. Na to zadek povídá: „Já prostě nic dělat nebudu, mně se nechce.“  Břicho se přidává: „Máš recht, takhle je nám dobře!“ Záda nechtějí zůstat pozadu: „Já se taky nezapojím!“ Ostatní svaly křičí: „Vy jste teda parťáci! Někdo tu práci udělat musí. Jste větší a silnější, tu práci byste hravě zvládli!“

„Nám se ale nechce!“ odpověděly líné svaly a hověly si dál.

Najednou ale zadek cítí, že se něco děje. „Co to je? Au, to bolí! To je námaha! Já cvičím!“ zděsil se.

Marcela právě cvičila cílený cvik pro hýžďové svaly. Ležela na zádech, nohy pokrčené a zvedala pánev nahoru a dolů.

„Prosím, prosím, zadní stehna, pomožte mi!“ žadonil zadek.

„No jo, vždyť my už pomáháme,“ odpověděly hamstringy, které přece jen nebyly tak líné.

„My se také přidáme!“ přispěchala radostně lýtka, která nechtěla o nic přijít.

„Au, bolíme!“ hlásila bedra.

Marcela měla smíšené pocity. Sotva funěla, ale zadek necítila. Spíš ji bolela bedra. A tak povídá: „Hejbni zadkem, líný zadku, budeš mě pěkně poslouchat a pořádně cvičit, už tě nenechám zahálet!“ a hezky obě půlky stiskla k sobě. Stisknout, povolit, stisknout, povolit a pořád dokola.

Půlkám najednou začalo být pořádné teplo, až se začaly mezi sebou potit. Zadní stehna a lýtka si lebedila a měla radost, že ten, co se vždycky ulejval, musí konečně makat.

Pak přišla řada na břišní svaly. „Pch, nás rozhodně nikdo nedonutí cvičit. Máme své sluhy, co se rádi zapojí místo nás,“ zkřížily si ruce přes prsa a zavřely oči.

Najednou se něco začalo dít. Cítily, že se chvějí. Jaká to úleva, když to přestalo. Ale teď zas a znova. „Proboha, co se to děje? Pomóc!“ volaly na své sluhy. „Bedra, záda, kde jste? Co se flákáte, lenoši líný, makejte, od čeho vás platíme?“ A tak se záda musela zapojit. Marcela ležela vyčerpaně na zádech a vydýchávala se. „Kdepak,“ řekla si. Já to břicho zahálet nenechám. „Hezky budeš pracovat! Já ti dám, lenochu!“ Zvedla znovu hlavu, ramena a nohy do vzduchu a dala se do práce. Zaměřila se na svůj dech a břišní svaly, propojila mozek s břichem a nedovolila ostatním svalům, aby se mezi ně pletly. Tohle si musí s břichem vyřídit sama. Břicho úpělo, prosilo, ať už toho Marcela nechá, ta ale byla rozhodnutá žádnému línému svalu neulevovat.

A tak to šlo den za dnem, týden za týdnem, a za měsíc už všechny svaly poslouchaly a každý cvičil přesně to, co měl. Zadek se trochu zmenšil, a Marcela byla spokojená.

„Hm, sluší mi to!“ chválil se zadek, když se prohlížel v zrcadle. „Ale ta dřina, a jak to bolí!“ postěžoval si. „Jakmile to bude možné, zase se uleju. Jsem největší sval na těle, a to by bylo, abych si nezjednal pořádek! Určitě se najde pár hloupých svalů, které budou za úplatu cvičit místo mě!“ brblal si pod fousy. A pokaždé, když šla Marcela cvičit, nechtěl se její, už trochu menší, zadek ani hnout. Jenže ona už to znala, a tak si svůj zadek, břicho a další líné svaly ohlídala, aby každý pěkně odpracoval ten svůj díl:-).

 

katka_dobesova@post.cz
Jsem cvičitelka, trenérka, výživová poradkyně, která miluje zelené potraviny. Radím lidem, jak správně cvičit a jíst, aby se cítili dobře tak jako já. Protože radím lidem to, co žiju. Můj příběh si přečtěte zde >> Jsem autorkou e-booku Sám sobě výživovým poradcem snadno a rychleOdkaz na něj zde zde >>
Komentáře