Může za to výzva na facebooku

Je to asi rok, co jsem byla nominována na FCB mou kamarádkou – kolegyní cvičitelkou, ať vkládám každý den po dobu asi 5 dnů fotky ne staré jak 10 let a při každém vložení nominuji další. Přišlo mi to vtipné a tak jsem začala vkládat fotografie od narození a snažila se zmapovat nejdůležitější milníky svého života.

Prohrabovala jsem se svými fotografiemi a padla mi do oka jedna stará 15 let, jak sedím na dovolené se svou 3 letou dcerou a velkou houbou. Co jsem si uvědomila jako první, byl můj obličej plný pigmentových skvrn.

pignentové skvrny

Pigmentové skvrny se mi dělaly pravidelně od mých asi 25 let. Pamatuji si to přesně, protože jsem pravidelně chodila na solárko, abych nebyla v zimě úplně bílá. Jednou jsem vyšla ze solárka a najednou to tam bylo a od té doby, ač jsem se v létě mazala vysokými UV faktory, vždycky ty skvrny nepříjemně vylezly. Rok co rok jsem tajně doufala, že třeba po těhotenství, když hormony fungují jinak, skvrny se ztratí. Nestalo se tak.

Před 5 lety jsem začala poměrně intenzivně jíst zelené potraviny, ječmen a chlorellu zn. Green ways, protože jsem si řešila zdraví, které jsem měla podlomené. A i když jsem věděla, že zelenáče se mohou používat nejen vnitřně, ale také ze vně, zatím jsem neměla důvod je tak použít.

 

 

 

 

Jednou, když jsem si udělala hloubkovou očistu obličeje, rozumějte-vymačkala si beďary, mě tak napadlo, že když jsou protizánětlivé, tak aby se mi póry nezanítily, že si udělám z ječmene masku. Bylo to na jaře. Maska byla velmi příjemná, taková svěží s vůní trávy a krásně mi vypnula kůži, když zaschla. Tak jsem si masku začala dělat pravidelně, každý týden.

20150502_121107

Občas se mě někdo lekl, pak se začal řehtat. Vždy, když někomu masku doporučuji, upozorním ho, aby nechodil otevírat dveře atp.

Asi po 3 měsících pravidelného „maskování“ jsem jela s kamarádkami na víkend mimo Prahu. Bylo to v září. Marcela seděla vedle mě a povídá: „Káťo, mně se zdá, že Ti ty pigmentové skvrny nějak zmizely“. „Myslíš?“ Odpovím. A pak jsem se, až doma, začala prohlížet. Asi jo, mě se to také zdá, ale nechala jsem to být.

 

 

 

 

 

 

 

 

A  když jsem si začala dělat své „selfie“ k propagaci pro svou práci, najednou jsem si uvědomila ten rozdíl. Možná si říkáte, že mám pake up. Nemám ani krycí krém.

20151002_113358

 

 

 

 

Je to už 3 roky, stále jím zelené a stále si dělám své ječmenné masky. Zdraví a jak ho podpořit už neřeším. Neřeším ani pigmentové skvrny. Pokud vás zajímá můj příběh a zkušenosti se zelenými, přečíst si ho můžete ZDE.